Otvorený list Petra Kubíka Radovi Procházkovi

Autor: Peter Kubík | 17.7.2015 o 8:07 | (upravené 18.7.2015 o 6:49) Karma článku: 10,84 | Prečítané:  37255x

Milý Rado, som presvedčený, že Martinčania nepotrebujú žiadnu pomoc premiéra. Svoju výzvu na to, aby som sa vzdal pohľadávky, o ktorej súdy právoplatne rozhodli, že na ňu mám nárok, si sám vopred označil za vtipnú. 

Som presvedčený, že keby si ako advokát zastupoval klienta pri vymáhaní jeho právoplatne súdmi priznanej pohľadávky, tak by ti taká „sranda“ ani nenapadla.  Ale dnes nie si právnik, ale politik. A s tým prichádza aj takýto zvláštny zmysel pre humor. Keď som ja legálne kúpil súdmi uznanú pohľadávku, šiel som do toho s vlastnými peniazmi, vlastným menom a vlastnou tvárou. Tvoj stranícky kolega Hrnčiar si na tom robí kampaň za cudzie peniaze, nevyriešením problému v roku 2008 za necelých 400 tisíc spôsobil nárast pohľadávky o ďalších 2,5 milióna a dnes sa zbabelo skrýva za primátorov a starostov Turca.

A do toho si prišiel s tlačovkou, na ktorej ste mi na rovinu povedali, že Hrnčiar urobí všetko preto, aby som nevidel ani euro. Čo "všetko" je ochotný urobiť, vidno z toho, ako v rozpore so zákonom
o verejnom obstarávaní prihral zákazku 2 milióny euro advokátke, ktorá sa v minulosti "osvedčila" v tom, že za sumu 4,4 milióna z verejných peňazí bola úspešná v konaní o jednej ústavnej sťažnosti na Ústavnom sude SR. Použil na to paragraf, ktorý sa používa v prípadoch, keď pri záplavách praská hrádza, alebo hrozí zosuv pôdy na ľudské obydlia. Ako bývalý ústavný  právnik vieš, že takúto prácu (zastupovanie v konaní na US) robia špičkoví advokáti "len" za pár tisíc euro. Mne je jasné, že tvoj stranícky kolega verí, že Ústavný súd nerozhoduje podľa pravá, ale podľa iných „pádnych“ dôvodov.
V tomto prípade je tých "pádnych dôvodov" na stole 2 milióny.
Tvoj stranícky kolega zjavne verí, že bez týchto "pádnych dôvodov" by rozhodnutie súdu bolo asi iné. A tieto peniaze potrebuje rýchlo, keďže sa dohodol, že túto odmenu nevyplatí advokátke až vtedy keď bude mesto Martin v spore definitívne úspešne, no už vtedy, keď Ústavný súd vec vráti Najvyššiemu súdu na nové konanie, ktoré môže trvať roky a pokojne môže skončiť opäť v neprospech Martina. V čase, keď už Hrnčiar nebude primátor a pohľadávka bude väčšia o pár miliónov na úrokoch.

Ja vieru tvojho straníckeho kolegu v to, že Ústavný súd rozhodne inak keď na stole leží 2  milióny euro, než keby na stole neležali, nezdieľam. Vari ty áno?

Ako som spomenul v úvode, Martinčania nepotrebujú pomoc premiéra. Ten dlh sa dá v pohode za 6 rokov splatiť z prebytkov bežného hospodárenia mesta. Bez nútenej správy a obmedzenia fungovania mesta. Čo Martin potrebuje, sú politici, ktorí sa nestavajú nad zákon a nad rozhodnutia súdov. Politici, pre ktorých platia tie isté pravidlá, ako pre bežných ľudí. Politici, ktorí tie pravidlá rešpektujú. Nie politici, ktorí potom, čo vec poorali, pohnojili a babrácky nevyriešili, kričia, že treba pravidlá zmeniť
a utekajú s tým za premiérom. Riešenie celej "kauzy" je jednoduché: rešpektovať zákon a rozhodnutia súdov a nevyhýbať sa zodpovednosti. Hrdinom za cudzie peniaze vie byt každý.

Takže na tvojej "vtipnej" výzve som sa nepobavil. Vidím za ňou politika, ktorý sa stavia nad zákon. A to zatiaľ vždy v histórii dopadlo veľmi zle. Mal som a mám zato, že nie si ten typ politika, ktorý následky svojich rozhodnutí hádže na iných. Nerozumiem preto tomu, ako a prečo sa zastávaš svojho straníckeho kolegu a obhajuješ jeho neobhájiteľný postoj.

S pozdravom,

Peter

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?